انواع سمعک

انواع سمعک

انواع سمعک به دو دسته پشت گوش و داخل گوش تقسیم می‌شوند. ما در فراسمعک با ارائه انواع سمعک به شما کمک میکنیم بهترین انتخاب نسبت به نیازتان را اجام دهید. متخصصان فراسمعک با راهنمایی های کاملا تخصصی می‌توانند بهترین راهنما در انتخاب سمعک باشند.

سمعک های پشت گوشی

سمعک های پشت گوشی

سمعک‌های پشت گوشی مورد استفاده و قابل تجویز در فرا سمعک با برندهای مختلف قابل عرضه هستند؛ کلیت ظاهری این سمعک‌ها بدین شکل است که یک قسمت محکم دارند که قطعات الکترونیکی در آن جایگذاری شده و در پشت گوش قرار میگیرد و به قسمتی از سمعک که داخل گوش قرار میگیرد وصل شده است که وظیفه پخش صدا را بر عهده دارد. این سمعک جهت استفاده کلیه سنین در دسترس است.


نوع دیگری از سمعک پشت گوشی نیز وجود دارند که معروف به تجویز باز یا open-fit هستند که بوسیله یک لوله باریک صدا را به داخل گوش منتقل میکند. اکثر بیماران حسن این سمعک را عدم گرفتگی صدا عنوان میکنند و همچنین این سمعک مناسب افرادی است که گوش آن‌ها جرم ساز است

سمعک های پشت گوشی

سمعک های داخل گوش

فراسمعک ارائه دهنده انواع سمعک داخل گوشی می‌باشد و تنوع مدل‌های آن به این ترتیب هست:
سمعک نامرئی داخل گوش (IIC)
سمعک کاملا داخل کانال (CIC)
سمعک داخل کانال (ITC)
سمعک داخل گوش (ITC) (در دو مدل half shell , full shell)
می‌گویند.
سمعک های داخلی گوشی برای کودکان مناسب نمی‌باشد زیرا گوش کودکان درحال رشد است، استفاده این نوع سمعک باعث کوچک شدن سمعک و درست قرار نگرفتن آن در داخل گوش کودکان می‌شود.
سمعک نامرئی جزوء کوچک‌ترین انواع سمعک که با قالب گیری از مجاری انتهایی گوش فرد قرار گرفته است، این نوع سمعک کاملا نامرئی و از دید افراد پنهان می‌باشد. سمعک کاملا داخل کانال (CIC) در پایین گودی گوش قرار دارند و در این نوع سمعک‌ها از باتری بزرگ با عمر بالا‌تری استفاده می‌شود. سمعک داخل گوش در دو مدل ارائه می‌شود، تمامی گودی خارجی گوش پر شود (full shell)، نیمی از گودی گوش پر شود (half shell) این نوع سمعک کاملا سفارشی به شکل قالب و رنگ پوست شما تولید می‌شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت فراسمعک محفوظ می‌باشد.
طراحی وب