افزایش کیفیت زندگی با شنوایی بهتر

خبرنامه ایمیلی

می توانید با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار و محصولات ما بصورت رایگان مطلع شوید.

صفحه نخست » آخرین اخبار » علائم کم شنوایی

علائم کم شنوایی

۱۳۹۸-۰۴-۱۹

علائم کم شنوایی

آیا این علایم را دارید؟

• به نظر می رسد در اکثر مواقع مردم نامفهوم (به اصطلاح تودهنی) صحبت می کنند.
• صدا را می شنوید اما مفهوم کلمات را به خوبی درک نمی کنید به خصوص در محیط های شلوغ.
• اغلب از طرف مکالمه خود می خواهید جملاتش را تکرار کند.
• روز به روز مکالمه تلفنی برای شما مشکل و مشکل تر می شود.
• خانواده شما معتقدند شما صدای تلویزیون یا رادیو را بیش از اندازه بلند می کنید.
• اغلب صدای زنگ موبایل خود را نمی شنوید.
• وقتی که پشت شما به گوینده باشد به خوبی متوجه کلمات نمی شوید.
• به شما می گویند که شما بلند صحبت می کنید.
• صدای زنگ یا سوت دائمی در گوش خود احساس می کنید.
این ها جند نمونه از علائم کم شنوایی می باشد. آن ها را جدی بگیرید.

کم شنوایی چقدر شایع است؟

خیلی بیشتر از آنچه که در تصور شماست کم شنوایی در جامعه امروزی ما شایع است. حدود ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا از مشکلات آشکار کم شنوایی رنج می برند. در حقیقت از هر ۶ نفر یک نفر در سنین ۴۱ تا ۵۹ سال درجاتی از کم شنوایی را در خود احساس می کنند.
آیا می دانید که . . .
بالغین ۵۰ سال به بالا با افت شنوایی درمان نشده بیشتر از افرادی که از سمعک استفاده می کنند دچار افسردگی، خشم، عصبانیت، ناامیدی، بی ثباتی احساسات و پارانوییدی می شوند.
افراد بالای ۷۵ سال با افت شنوایی درمان نشده طول عمر کمتری نسبت به همسالان خود دارند.
بالغین با افت شنوایی درمان نشده بیشتر احتمال ابتلا به زوال عقل را دارند.
افرادی که افت شنوایی درمان نشده دارند ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش بیشتری در توانایی تفکر نسبت به افراد بدون افت شنوایی دارند.
۹۰ – ۹۵ درصد از افرادی که افت شنوایی دارند با سمعک درمان می شوند.
بیش از ۳۶۰/۰۰۰/۰۰۰ نفر از جمعیت جهان افت شنوایی دارند.
افرادی که دارای افت شنوایی در فرکانس های پایین هستند بیشتر از بقیه افراد در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند.
رابطه معناداری بین فشارخون بالا و افت شنوایی درمان نشده وجود دارد.
افراد با کم شنوایی ملایم ۳ برابر بیشتر سابقه زمین خوردن و عدم تعادل دارند.

علائم کم شنوایی

اگر مشکوک به کم شنوایی شدیم چه باید کرد؟

اگر علائم کم شنوایی را در خود یافتید، در اولین فرصت به کینیک شنوایی و سمعک مراجعه کنید و از شنوایی شناس آن جا کمک بخواهید. در آنجا تمامی آزمایش های مربوطه و بررسی های لازم در زمینه سنجش وضعیت شنوایی و درک گفتارتان انجام شده و شرایط به صورت مبسوط برای شما شرح داده می شود. در صورتی که مشکلات شنوایی شما محرز شود راهنمایی های لازم برای برطرف کردن آن به شما خواهد شد. در صورت نیاز به پزشک متخصص گوش و گلو و بینی معرفی می شوید و در صورتی که تشخیص بر این باشد که تنها راه باقیمانده برای تقویت شنوایی شما سمعک است، انواع مختلف سمعک های مناسب برای کم شنوایی شما در سایزها و با قابلیت های مختلف براساس شرایط مالی مورد نظر شما خدمتتان معرفی می گردد. مناسب ترین انتخاب به شما توصیه می شود اما این شما هستید که انتخاب نهایی را انجام می دهید.

سخن آخر

شما با مراجعه به شنوایی شناس، نیمی از مسیر درمان و مدیریت کم شنوایی را پیموده اید. ادیولوژیست شما، تنها فردی است که می تواند در انتخاب مناسب ترین سمعک به شما کمک نماید. وی برای ارائه راهکار مناسب آموزش دیده است و به بررسی تمام ابعاد سیستم شنوایی شما خواهد پرداخت.
شنوایی شناس با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارد، کانال گوش شما را بررسی و به طور دقیق میزان افت شنوایی را ارزیابی می کند، تمام نیازهای شما را از طریق آنالیز نتایج آزمایش های شنوایی و مشاوره به دست می آورد و بهترین راهکار ممکن را به شما معرفی می نماید. هم چنین ادیولوژیست شما می تواند تجویز و تنظیم تمام تجهیزات جانبی سمعک شما را انجام دهد. ادیولوژیست شما نه تنها در تجویز و تنظیم سمعک، بلکه تا زمانی که شما احساس رضایت از شنوایی تان داشته باشید همواره در جهت رفع مشکلات احتمالی، شما را یاری خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که سمعک پروتزی است که نیاز به تنظیم دقیق شخصی دارد. این تنظیمات پیچیده برای هر شخصی متفاوت خواهد بود. تنها متخصصینی که برای این مهم آموزش دیده اند شنوایی شناسان می باشند. تهیه سمعک از ادیولوژیست نه تنها منجر به بهره وری کامل شما از سمعک خواهد شد، بلکه از خطرات احتمالی تجویز و تنظیم نامناسب سمعک نیز جلوگیری می کند. شما در  فراسمعک می توانید سمعک دلخواه خود را خریداری نمایید و از کیفیت آن مطمئن باشید.

مسعود اسدی
سمعک نامرئی
۱۳۹۷-۰۶-۲۴

سمعک نامرئی (CIC Mode) سمعک نامرئی از نسل سمعک های هوشمند دیجیتال می باشد که با نام تجاری CIC شناخته می شوند. این سمعک در خانواده سمعک های داخل ITE گوشی قرار می گیرد. سمعک نامرئی به علت نمایان نبودن برروی گوش مورد برای خیلی از بیماران با نقص شنوایی محبوب هستند. برند های مختلف […]

سمعک بی سیم
۱۳۹۷-۰۶-۱۵

تکنولوژی وایرلس در سمعک با ورود تکنولوژی وایرلس و مزایای آن به صنعت، دنیای سمعک و وسایل کمک شنیداری نیز به بهترین نحو از این تکنولوژی استفاده کرده و نسل جدیدی از سمعک ها به نام سمعک وایرلس ایجاد شد. جهت خرید این نوع از سمعک ها میتوانید از فراسمعک اصفهان مشاوره بگیرید. به نظر […]

۱۳۹۸-۰۴-۱۹

سمعک ضد آب  Water proof hearing-aid تکنولوژی مقاوم به آب و رطوبت در سمعک به طور گسترده مورد توجه  افراد با کم شنوایی و کاربران سمعک قرار گرفته است. بدون تردید در کلیه سمعک ها از دیجیتال تا سمعک های فوق هوشمند وایرلس می توان از این تکنولوری استفاده کرد . برندهای مختلف با تکنولوژی […]

*    

*    

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A