افزایش کیفیت زندگی با شنوایی بهتر

خبرنامه ایمیلی

می توانید با وارد کردن ایمیل خود از آخرین اخبار و محصولات ما بصورت رایگان مطلع شوید.

صفحه نخست » آخرین اخبار » سمعک وایرلس ۲

سمعک وایرلس ۲

۱۳۹۷-۰۶-۱۵
سمعک بی سیم

تکنولوژی وایرلس در سمعک

با ورود تکنولوژی وایرلس و مزایای آن به صنعت، دنیای سمعک و وسایل کمک شنیداری نیز به بهترین نحو از این تکنولوژی استفاده کرده و نسل جدیدی از سمعک ها به نام سمعک وایرلس ایجاد شد. جهت خرید این نوع از سمعک ها میتوانید از فراسمعک اصفهان مشاوره بگیرید.

سمعک وایرلس

به نظر می رسد آنچه یک سمعک را به طور کامل و واقعی وایرلس می سازد، استفاده از تکنولوژی GHz4/2 است. در برندهای مختلف از محدوده فرکانس های مختلف به عنوان بستری برای انتقال اطلاعات در حالت وایرلس استفاده می کنند. بنابراین در برخی برندها تنها ویژگی در دسترس و کاربردی وایرلس ارتباط بی سیم بین سمعک های دو گوش است و برای اتصال به نرم افزار یا وسایل جانبی کمک شنیداری (اکسسوری ها) به کابل یا قطعات واسط نیاز دارد. اما در تکنولوژی GHz 4/2 با کاربرد آنتن های رادیویی ظریف در داخل سمعک، ارتباط کاملاً وایرلس، مستقیم و بدون زمان تأخیر با اکسسوری ها و مبدل های دستگاه های صوتی (تلفن، تلویزیون و . . . ) و بدون نیاز به رابط گردنی امکان پذیر شده است.

در کمپانی بلتون از سال ۲۰۱۰، با معرفی سمعک True نخستین سمعک ها با تکنولوژی وایرلس وارد بازار سمعک شد.

سمعک وایرلس دارای مزایای فراوانی می باشد:

سمعک وایرلس

  1. تنظیم سمعک ها به صورت (wireless) بی سیم:

جهت تنظیم بی سیم سمعک های وایرلس به هیچ گونه کابل یا قطعه واسطه دیگری نیاز نبوده و برعکس Hipro و Noah Link هیچ رابط گردنی یا حلقه ای مانندی وجود ندارد که موجب ناراحتی و محدود کردن حرکات بیمار شده یا اختلالی در تنظیم سمعک ایجاد کند.

واسط تنظیمی Airlink، اولین واسط Programming کاملاً بی سیم ارائه شده از سوی کمپانی بلتون با تکنولوژی GHz4/2 می باشد. این دستگاه به صورت یک ورودی USB، به راحتی به پورت کامپیوتر متصل شده و توسط سیستم شناسایی می شود. از مزایای تنظیم وایرلس می توان به شناسایی و انتقال سریع و بدون تداخل اطلاعات از نرم افزار به سمعک های وایرلس و کارایی بالا برای تنظیم سمعک کودکان و افراد بیش فعال اشاره کرد. رابط Airlink در دو مدل Airlink1 و Airlink2 موجود می باشد.

  1. بهبود کیفیت صدا به واسطه ارتباط دو گوشی سمعک ها با هم (Ear to Ear Synchronization):

به واسطه تکنولوژی وایرلس GHz4/2 و ارتباط سریع و بدون تداخل دو سمعک با هم، تمامی توانمندی های دو گوشی سمعک ها مانند دایر کشنالیتی دو گوشی، تکنیک های حذف نویز و بهبود محرکات گفتاری و . . . به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربر سمعک قرار می گیرد.

  1. اتصال وایرلس به وسایل جانبی کمک شنیداری (Accessories):

از جمله مهم ترین ویژگی های سمعک های وایرلس، امکان اتصال مستقیم، بدون سیم و بدون نیاز به رابط گردنی به اکسسوری ها می باشد اساساً اکسسوری ها وسایلی هستند که هنگام کاربرد تلویزیون، تلفن، محیط های نویزی، کلاس درس و . . . به افزایش وضوح سیگنال های گفتاری و کاهش اصوات ناخواسته (بهبود SNR) کمک می کنند. وایرلس بودن سمعک ها این امکان را فراهم می کند که بتوانند با وسایل جانبی کمک شنیداری که در کمپانی بلتون شامل Phone link (رابط تلفن همراه) Audio link (مینی میکروفون) TV link (رابط تلویزیون) و ریموت کنترل می باشند، به صورت کاملاً وایرلس ارتباط برقرار کرده و سینگال هدف را مستقیماً دریافت کنند. به این ترتیب تأثیر نویز محیطی بر سیگنال هدف، حداقل شده و به بهبود SNR  و در نهایت بهبود توانایی شنیداری فرد به ویژه در محیط های شلوغ، کمک شایانی خواهد کرد. از دیگر مزایای اکسسوری ها می توان به هزینه کمتر و سرعت و کیفیت بالای انتقال اطلاعات نسبت به تکنولوژی های مشابه قبلی اشاره کرد.

  1. امکان برقراری ارتباط سمعک های وایرلس با تلفن های همراه هوشمند:

این ارتباط از طریق بستر بلوتوثی انجام می پذیرد. این دسته از سمعک های وایرلس پیشرفته را اصطلاحاً سمعک های ساخته شده برای تلفن هوشمند یا MFI می نامند که بدون نیاز به هیچ قطعه یا حتی اپلیکیشنی به طور مستقیم با تلفن همراه کاربر اتصال برقرار کرده و علاوه بر پاسخگویی مستقیم تماس ها از طریق سمعک، امکان تغییر برخی مشخصه های سمعک را برای کاربران فراهم می سازد.

نکته قابل ذکر درباره سیستم وایرلس در سمعک های بلتون، علاوه بر موارد ذکر شده، کاربرد آن در سایزها و رده های قیمتی مختلف سمعک های این کمپانی می باشد. سمعک های وایرلس بلتون تنها محدود به سمعک های پشت گوشی نبوده و در سایزهای رسیور داخل کانال (RIE) و داخل گوشی (ITC) نیز این تکنولوژی وجود دارد.

کمپانی بلتون به عنوان کمپانی پیشگام در زمینه تکنولوژی وایرلس GHz4/2 در سمعک ها موفق شده است این سیستم را در تمامی رده های قیمتی به کار ببرد و تنها محدود به رده های TOP نمی شود.

  1. تکنولوژی Beltone Remote Care :

امروزه یافتن راه های جدید و آسان برای حمایت هر چه بیشتر از کاربران سمعک، بسیار حیاتی است و پیشگامان صنعت شنوایی، به نیازهای شنیداری کاربران در شرایط مختلف و لزوم تنظیمات دقیق و تخصصی از سوی شنوایی شناسان، واقف اند.

یکی از پشتیبانی های نوین بلتونی، تکنولوژی جدید و خلاقانه Remote Care ارائه شده در سال ۲۰۱۷ می باشد که به واسطه مزایای تکنولوژی وایرلس GHz4/2 ، کاربر سمعک وایرلس را از طریق گوشی های هوشمند iphone یا تحت اندروید جهت دریافت تنظیمات لازم، با ادیولوژیست خود در هر زمان و مکانی، مرتبط می سازد. این تکنولوژی امکان اعمال تنظیمات دقیق و انجام کامل fine – tunning از راه دور را برای کاربر در شرایط ویژه بدون نیاز به حضور وی در کلینیک ممکن می سازد.

تکنولوژی Remote Care بلتون به شنوایی شناسان کمک می کند تا تمام تنظیمات و موارد مرتبط با کیفیت صورت مانند: شناسایی گفتار، سطح نویز، تناوب صدا نحوه عملکرد تراکمی، مشخصات جهت داری و . . . را در وضعیت های مختلف در دنیای واقعی کاربر مدیریت کنند. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به فراسمعک اصفهان مراجعه کنید.

webyar
سمعک نامرئی
۱۳۹۷-۰۶-۲۴

سمعک نامرئی (CIC Mode) سمعک نامرئی از نسل سمعک های هوشمند دیجیتال می باشد که با نام تجاری CIC شناخته می شوند. این سمعک در خانواده سمعک های داخل ITE گوشی قرار می گیرد. سمعک نامرئی به علت نمایان نبودن برروی گوش مورد برای خیلی از بیماران با نقص شنوایی محبوب هستند. برند های مختلف […]

۱۳۹۸-۰۴-۱۹

علائم کم شنوایی آیا این علایم را دارید؟ • به نظر می رسد در اکثر مواقع مردم نامفهوم (به اصطلاح تودهنی) صحبت می کنند. • صدا را می شنوید اما مفهوم کلمات را به خوبی درک نمی کنید به خصوص در محیط های شلوغ. • اغلب از طرف مکالمه خود می خواهید جملاتش را تکرار […]

۱۳۹۸-۰۴-۱۹

سمعک ضد آب  Water proof hearing-aid تکنولوژی مقاوم به آب و رطوبت در سمعک به طور گسترده مورد توجه  افراد با کم شنوایی و کاربران سمعک قرار گرفته است. بدون تردید در کلیه سمعک ها از دیجیتال تا سمعک های فوق هوشمند وایرلس می توان از این تکنولوری استفاده کرد . برندهای مختلف با تکنولوژی […]

*    

*    

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A